W 1999 roku Apostolis Anthimos zaprosił swoich greckich przyjaciół i zaczął w Polsce koncertować pod szyldem Theatro. Koncerty podsumowała płyta, która 15 lat później ukazuje się w poszerzonej i odświeżonej edycji. Od dziś można ją kupić w wersji CD (tutaj) i wersji MP3/FLAC (tutaj).

Wydane w 1999 roku „Theatro” to sześć utworów zarejestrowanych w legendarnym już dziś studiu Polskiego Radia w Krakowie. Koncert Apostolisa Anthimosa był ostatnim, jaki odbył się w starej siedzibie radia, na ul. Szlak – i doczekał się dokumentacji w postaci płyty. O sile materiału stanowiły soczyste solówki lidera, unikalny śpiew Jorgosa Skoliasa oraz fenomenalna praca sekcji rytmicznej Papadopoulos / Dymitriou. W repertuarze albumu znalazły się zarówno klasyczne utwory Apostolisa, chętnie prezentowane do dzisiaj na koncertach (mające tu swoją premierę „Six Caribe” czy rozbudowana, zmodyfikowana wersja „Drzewka oliwnego” jako „Bony”), jak i kompozycje wykonywane wyłącznie przez ten skład („Oh My Dear”, „Pontiac”). Są także dwa bardzo swobodnie potraktowane covery – połączone „Foxy Lady” i „Third Stone from the Sun” Hendrixa i „Living for the City” Stevie’ego Wondera.

Nowa edycja płyty przynosi dodatkowo studyjne, niepublikowane dotąd wersje utworów „Pontiac” i „Oh My Dear” oraz książeczkę, w której obok historii całego projektu znalazło się miejsce na zdjęcia z tego krakowskiego koncertu, wykonane (i odszukane po latach) przez Wojciecha Gruszkę.

Całość firmuje nowy label Skiathos, w ramach którego Apostolis Anthimos będzie prezentował swój solowy dorobek.

Nową edycję „Theatro” można kupić w formie płyty CD w sklepie Kultowe Nagrania i na koncertach Apostolisa Anthimosa, a wersję cyfrową (pliki mp3, flac i inne) znajdziecie w serwisie Bandcamp.

Apostolis Anthimos - Theatro